Március 20-án délután tartottuk meg a VI. Területi Népdaléneklési Versenyt Maglódon.
Felhívásunkra 65 tanuló jelentkezett a helyi és a környező iskolák alsó tagozatos diákjai közül.
3 magyar népdalból álló dalcsokrot adtak elő a gyerekek. A versenyzőket hallgatva megismerhettük a magyarság nagyon sokszínű és szinte kimeríthetetlen népdalkincsét.
Az értékelést szakértő zsűri végezte, akiktől hasznos tanácsokat kaptak a gyerekek a dalválasztás fontosságáról, a népdaléneklési technikákról, amelyeket majd hasznosíthatnak a további felkészülésükben.
Az eredményhirdetés során oklevéllel, ajándékkönyvekkel, emléklappal jutalmaztuk a versenyző gyermekeket. Köszönjük a pedagógusok és a szülők felkészítő munkáját, amellyel elősegítették a gyermekek eredményes szereplését!
Eredmények:
1 – 2. évfolyam
ARANY minősítés:
- Koch Fanni – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Butt Márton – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Vikár Fanni – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
EZÜST minősítés:
- Mélykúti Lara – Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Pécel
- Tarnótzky Fanni – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Meester Johanna – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
BRONZ minősítés:
- Czéh Bálint – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Galántai Tamás – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
- Cseh Lili – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
Harmadik évfolyam:
ARANY minősítés:
- Brandenburg Borbála – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
- Farkas Réka – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Godó Noémi – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
EZÜST minősítés:
- Koricsánszky Katica – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Pánya Beatrix – Árpád Fejedelem Általános Iskola, Üllő
- Batári Dorina – Árpád Fejedelem Általános Iskola, Üllő
BRONZ minősítés:
- Németh Gertrúd – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
- Pallaga Petra – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Komáromi Nóra – Árpád Fejedelem Általános Iskola, Üllő
Negyedik évfolyam:
ARANY minősítés:
- Papp Miklós – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
EZÜST minősítés:
- Nagy Eszter – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Kis Éva Cecília – Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Maglód
- Kovács Rebeka – Árpád Fejedelem Általános Iskola, Üllő
BRONZ minősítés:
- Garaba Natália – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő
- Nagy Ádám – Weöres Sándor Általános Iskola és AMI, Gyömrő